Regulamin
hej motylki!
niezmiernie cieszy nas, że już niedługo zobaczymy się na VII. już edycji Spokój Festiwalu, w którą włożyliśmy ogrom pracy i miłości.
Prosimy Was, abyście się zapoznali z kilkoma zasadami i informacjami zamieszczonymi poniżej oraz zachęcamy do ściągnięcia mapki festiwalowej z zaznaczonymi ważnymi miejscami aby Wam, jak i Nam ten czas przebiegł spokojnie, a każdy czuł się dobrze i bezpiecznie.
Kilka najważniejszych spraw, które chcieliśmy poruszyć to:
- Zasady dotyczące biletów i opasek.
- Zasady ogólne, mały savoir vivre.
- Zasady poruszania się po festiwalu, parkowania, obozowania oraz stref ciszy.
- Polityka śmieciowa, która jest dla nas niezwykle ważna.
Organizatorem festiwalu Spokój Festiwal jest Fundacja „Spokój" z siedzibą w Dąbrowie. Festiwal odbywa się w Dąbrowie w czwartek, piątek i sobotę (17-20.07.2025), a bramy będą stały otworem czekając na Was już od środy (16.07.2024) od godziny 15:00 i od tego momentu regulamin obowiązuje każdą osobę wkraczającą na teren festiwalu.
Część I. Regulamin nabywania biletów i wymiany na opaski
- Przy bramie wjazdowej zakupione bilety będą wymieniane na opaski upoważniające do wstępu na teren festiwalu.
- Na bramie będzie również możliwość zakupienia biletów, GOTÓWKĄ, kartą lub przez zewnętrznego operatora sprzedaży biletow na stronie www. Stage24.pl.
- Bilety dzielą się na cztery różne typy:
- jednodniowy na czwartek,
- jednodniowy na piątek,
- jednodniowy na sobotę,
- karnety na całość festiwalu,
- wejściówki upoważniające do korzystania z namiotowiska (zasada jedna wejściówka = jeden namiot/camper).
- Osoby nieposiadające opasek będą usuwane z terenu festiwalu z możliwością zakupienia biletu przy wejściu na teren festiwalu.
- Samochody upoważnione do wjazdu na teren biwakowy i inne które otrzymały pozwolenie na poruszanie się po festiwalu powinny posiadać za szybą otrzymany identyfikator pojazdu.
- Bilety nie podlegają zwrotowi, również w przypadku zmiany w programie festiwalu.
- Sprawy techniczne dotyczące sprzedaży internetowej biletów, prosimy kierować bezpośrednio do zewnętrznych operatorów sprzedaży.
- Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie lub zgubienie biletu lub opaski.
Część II. Zasady ogólne festiwalu ''Spokój"
- Osoby przebywające na terenie festiwalu są zobowiązane do zachowywania się w sposób niezagrażający zdrowiu i bezpieczeństwu innych osób lub siebie, jak również przestrzegać postanowień regulaminu.
- Abyśmy sami czuli się komfortowo, szerzmy ten zamysł dbając również o komfort otaczających nas osób. Bądźmy wyczuleni na potrzeby innych.
- Podczas trwania festiwalu, uczestnicy zobowiązani są stosować się do poleceń organizatora, jak również wyznaczonych do tego celu osób wolontariackich, a w razie takiej konieczności również wszystkich służb porządkowych (Policja, Straż Pożarna etc.)
- Na terenie festiwalu będzie obowiązywać zerowa tolerancja (pod groźbą kary w formie wieczystego wyproszenia bez możliwości powrotu) dla:
- zachowań agresywnych,
- zachowań obraźliwych w jakimkolwiek podłożu (rasistowskich, homofobicznych, etc.),
- innych zachowań uciążliwych dla współuczestników festiwalu,
- Osobom, które z uwagi na swoje zachowanie niezgodne z regulaminem lub przepisami powszechnie obowiązującymi zostały wyproszone z terenu festiwalu lub którym odmówiono wstępu na festiwal nie przysługuje prawo do zwrotu środków za zakupione bilety.
- Nie odpowiadamy za skradzione lub zgubione przedmioty. Nie prowadzimy również depozytu rzeczy znalezionych
- Jakiekolwiek zagrożenia lub niebezpieczeństwa prosimy zgłaszać do baru głównego znajdującego się przy scenie Motyla lub osobom wolontariackim, aby dać nam możliwość zareagowania na problem. Dbając o bezpieczeństwo innych – dbasz również o swoje.
- Kąpiele w bagnach, oczkach wodnych, jeziorkach są surowo zabronione.
- Na terenie festiwalu są rozmieszczone gaśnice, których służą jedynie do użytku w sytuacjach koniecznych.
- Medycy biorący udział w wydarzeniu będą dbać o Wasze bezpieczeństwo oraz reagować w razie potrzeby. Dodatkowo osoby wolontariackie będą przeszkolone w celu udzielenia koniecznej pierwszej pomocy. W sytuacjach zagrożenia prosimy o niezwłoczne powiadomienie odpowiednich służb.
- Osoby poniżej 18. roku życia są zobowiązane do przebywania na terenie festiwalu pod opieką osoby dorosłej ze względów bezpieczeństwa. Organizator nie sprawuję pieczy nad uczestnikami.
- Festiwal nie ponosi odpowiedzialności za szkody oraz urazy na zdrowiu poniesione w trakcie trwania imprezy. Każdy uczestnik przebywający na terenie festiwalu jest odpowiedzialny za wyrządzone przez siebie szkody, a w razie osób poniżej 18 r.ż. – pełnoletni opiekun.
- Na terenie festiwalu mogą być używane światła stroboskopowe, a wszyscy uczestnicy mogą być narażeni na przebywanie w strefie natężenia dźwięków, za których ewentualny negatywny wpływ festiwal nie ponosi odpowiedzialności.
- Wizerunek wszystkich osób przebywających na terenie Festiwalu może być utrwalany, a następnie rozpowszechniany dla selów dokumentacyjnych, reklamowych oraz promocyjnych na platformach oraz mediach społecznościowych Organizatora. Uczestnictwo w Festiwalu jest jednoznaczne z udzieleniem zgody na powyższe przetwarzanie wizerunku.
- Wszelkie Reklamacje związane z przebiegiem Festiwalu mogą być składane pisemnie na adres organizatora: Dąbrowa 8, 83-323 Kamienica Szlachecka, najpóźniej w terminie 14 dni od daty zakończenia Festiwalu. Reklamację otrzymane po tym terminie nie będą rozpatrywane. organizator rozpatrzy reklamację w terminie 14 dni od jej otrzymania.
Część III. Zasady poruszania się po festiwalu, zasady parkowania, obozowania, stref ciszy i zakazów dotyczących zachowania.
- Na załączonej mapce zaznaczone są najważniejsze miejsca. Zachęcamy do eksploracji. Mapka stanowi integralną część regulaminu, wyznaczając wszelkie strefy obowiązujące na festiwalu.
- Na terenie festiwalu obowiązują strefy ciszy i strefy do których nie ma wstępu. Prosimy o ich uszanowanie.
- Teren naszych sąsiadów, na którym w poprzednich latach znajdowało się kino jest wyłączony ze strefy festiwalu, prosimy o uszanowanie ich prywatności i nie poruszanie się po ich prywatnej posiadłości. Przestrzeń kinowo-warsztatowa będzie się znajdować zgodnie z załącznikiem mapy
- Na terenie festiwalu wyznaczone są miejsca z prysznicami i umywalkami oraz toalety. Prosimy nie załatwiajcie potrzeb fizjologicznych w innych miejscach niż toalety.
- Na terenie festiwalu nie poruszamy się samochodami. Samochody należy pozostawić na terenie wyznaczonym do parkowania przed bramą wejściową. Wyjątkiem od tej zasady są samochody z wykupionym biletem służące do spania. Te samochody mają możliwość przejazdu na pole biwakowe z ograniczeniem prędkości 5 km/h.
- Aby zachować pełne bezpieczeństwo oraz komfort współuczestników na terenie festiwalu zabrania się:
- zaśmiecania terenu festiwalu,
- załatwiania potrzeb fizjologicznych na łonie natury,
- używania ognia, w tym grillowania, palenia ognisk, używania butli gazowych, itd.,
- zakłócania porządku na terenie festiwalu w tym na polu biwakowym,
- wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów.
- Z myślą o uszanowaniu komfortu i bezpieczeństwie artystów oraz płynności pracy techników zakazuje się poruszania po scenach muzycznych oraz w strefie backstage przeznaczonej dla muzyków.
Część IV. Polityka śmieciowa, jest dla nas niezwykle ważna.
Jesteśmy Festiwalem niekomercyjnym, dlatego też zbieranie śmieci po festiwalu jest dla nas co roku dużym wielotygodniowym wyzwaniem. Będziemy wdzięczni za dbanie o porządek i wspólną przestrzeń na terenie festiwalu. Kilka zasad, które chcielibyśmy wprowadzić to:
- zostawmy to miejsce tak czystym jakie je zastaliśmy.
- dostosujmy się do ścisłej segregacji festiwalowej na: plastik/ metal, szkło oraz zmieszane.
- śmietniki znajdują się w oznaczonych strefach i mają kubły podzielone na odpowiednie sekcje.
- Nie rzucamy niedopałków na ziemię. Popielniczki w formie wiszących kolorowych puszek, rozmieszczone są na całym terenie w wielu miejscach.
- Wyjeżdżając z festiwalu uprzątnijcie proszę po sobie teren oraz zabierzcie swoje odpady.
Dziękujemy że przeczytaliście ten dokument. Bawcie się najlepiej na świecie.